POMOC UKRAINIE...:

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji pomocy dla Ukrainy, w szczególności do przekazywania darów takich jak żywność o długim terminie przydatności, materiałów opatrunkowych, ciepłej odzieży, śpiworów,koców, pościeli, materiałów szkolnych, zeszytów oraz środków czystości do pok. 340 w budynku Urzędu Marszałkowskiego znajdującego się przy ul. Piłsudskiego 40-42. Od pn do pt w godzinach od 7:30- 15:30.

W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, przyłączamy się do akcji organizowanej przez Pocztę Polską „Paczka dla Ukrainy”. Do 31 włącznie Poczta Polska wysyła bezpłatnie paczki do 20 kg, jeden wymóg muszą być bezpośrednio zaadresowane do rodziny która potrzebuje wsparcia.Wydział Współpracy Terytorialnej UM pozostaje w stałym kontakcie z stowarzyszeniami rodzin poszkodowanych oraz ze szpitalami w których obecnie przebywają osoby chore i ranne na Euromajdanie. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do przekazywania darów do do dnia 28 marca do pok. 340 budynku Urzędu Marszałkowskiego znajdującego się przy ul. Piłsudskiego 40-42. Paczki są odbierane stale od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu od 7:30 – 15:30. 
Prosimy o kontakt, jeżeli transport stanowi utrudnienie - jesteśmy w stanie odebrać od Państwa dary na terenie Szczecina. Nie ma potrzeby pakowania przekazywanych darów, na miejscu w pok. 340 znajdują się kartony. Dla osób z regionu mieszkających poza Szczecinem – każda osoba która zechce przekazać dary może udać się do placówki Poczty Polskiej i nadać BEZPŁATNIE paczkę, jest jeden wymóg- paczka nie może przekraczać 20 kg. Prosimy o kontakt w celu przekazania adresów osób i rodzin poszkodowanych na Majdanie z którymi mamy nawiązany kontakt.

W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z koordynatorem akcji p. Irina Kuriy ikuriy@wzp.pl, +48 91 44 67 133.